Jiří Bílek mladší

  • hrál jsem na pozici středního záložníka a středního obránce
  • v průběhu karieéry jsem vystudoval trenérskou licenci UEFA A

S fotbalem jsem začínal jako malý kluk v AC Sparta Praha, kam mě přivedl táta, a kde jsem působil do svých 17 let. V mládežnických reprezentacích jsem měl tu čest nastupovat od U18 do U21 a zúčastnit se také MS U20 ve Spojených Arabských Emirátech. Zkušenosti s dospělým fotbalem jsem sbíral ve 2. lize v Neratovicích, kde jsme tehdy úspěšně bojovali o druholigovou příslušnost.

Další kroky mě zavedly do malé fotbalové vesničky jménem Blšany, psal se rok 2003 a já jsem prvně vyběhl na prvoligový trávník. Můj první ligový zápas byl proti SK Slavia Praha, bylo mi 19 let a odehrál jsem tehdy asi jen 8 minut.

Má profesionální kariéra

zápasů v profi soutěžích
0
zápasů v české lize
0
gólů
0

FC Slovan Liberec

V roce 2006 jsem dostal nabídku od tehdy ambiciózního týmu Slovanu Liberce, kde se nám hned první rok podařilo v roce 2006 získat titul.

1. FC Kaiserslautern

V roce 2009 jsem dostal nabídku z tradičního německého klubu 1. FC Kaiserslautern, kde jsem následně 3 roky působil. Tehdy se nám podařilo postoupit do 1. Bundesligy.

Zaglebie Lubin

Další angažmá byl polský Zaglebie Lubin, kam už jsem přestupoval jako zkušený hráč. V tomto klubu jsem stránil 2 roky.

SK Slavia Praha

V roce 2014 jsem dostal osudovou nabídku od SK Slavia Praha. Ve Slavii se mi jako hráči podařilo vyhrát titul a následně jsem se podílel i na vítězství v poháru. V roce 2017 jsem ukončil kariéru profesionálního fotbalisty. Slavii jsem zůstal věrný nadále, působím v ní jako člen představenstva a sportovní ředitel.